چرا واکسیناسیون کرونا در ایران، اندک و پرابهام است؟


متخصصان می گویند "واکسن نرسد، فاجعه انسانی رخ می دهد". رییس جمهور نیز اذعان داشته که "امروز «واکسن» کلید حل مساله است" و تاکید کرده که "نمی توانیم منتظر واکسن داخلی در تابستان باشیم و باید از انواع واکسنهای خارجی استفاده کنیم و همه شرکتها هم مجاز هستند. "

وزیر بهداشت اما معتقد است که طبق مصوبه ۵۲ ستاد ملی مقابله با کرونا، مسئولیت تهیه واکسن خارجی با قرارگاه است و وزارت بهداشت در این زمینه تنها باید لیست دهد.

وی در عین حال که وعده پوشش واکسیناسیون قوی از اردیبهشت را می دهد؛ معتقد است که "برخی در عرصه واکسیناسیون ایران خباثت می‌کنند و به تشویش اذهان عمومی می‌پردازند" و تاکید دارد که "تا ۲۰ روز دیگر با پوشش بالای واکسیناسیون با واکسن وارداتی و تولید داخل، روسیاهی برای آنها خواهد ماند. "

بدقولی تولید کنندگان واکسن و تحریمها؛ دو مبحثی است که مسوولان آن را علت تاخیر در واکسیناسیون ایرانیها عنوان می کنند.
تزریق قطره چکانی مایه حیات

اما در این میان، تزریق غیرشفاف و البته تاخیر در تزریق واکسنهای وارد شده به کشور نیز موضوع و سوالی است که چند روزی است به محلی برای بحث تبدیل شده؛ به طوری که از زمان شروع واکسیناسیون سراسری در ایران یعنی در ۲۱ بهمن ماه ۹۹ و تا ۲۵ فروردین ماه و از مجموع ۸۹۵هزار دُز واکسن توزیع شده، میزان واکسنهای تزریق شده ۴۶۲هزار و ۶۴۲ دُز بوده که این رقم در ۲۶ فروردین ماه با افزایش حدود ۵۲۰۰تایی به ۴۶۷هزار و۸۷۱ دُز رسیده است که از این میزان تا کنون ۳۶۱ هزار و ۹۵۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۰۰ هزار و ۶۹۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند.

روند کند واکسیناسیون با واکسنهای موجود در کشور در حالی است که پیش از این دکتر علیرضا رییسی – معاون وزیر بهداشت، تاکید کرده بود که "شبکه بهداشت کشور توانایی واکسیناسیون ۲۰ میلیون نفر در ماه را دارد. "
اولویت بندی که از برنامه عقب ماند

در هر حال، با گذر از تعطیلات نوروز و ورود مجدد به کانال مرگ و میرهای سه رقمی اهمیت واکسن و تزریق قطره چکانی آن بار دیگر در صدر اخبار قرار گرفت. واکسیناسیون کرونا در ایران از ۲۱ بهمن ماه سال ۱۳۹۹ بر اساس اولویت‌ بندی‌های تعیین شده در سند ملی واکسیناسیون آغاز شد. بر این اساس و بنابر اعلام دکتر علیرضارئیسی _ معاون بهداشت وزارت بهداشت در فاز اول افراد کادر بهداشت و درمان که مستقیماً با بیماران کرونا سر و کار دارند، کسانی که در خانه‌های سالمندان کار می‌کنند، جانبازان شیمیایی، تنفسی و بالای ۵۰ درصد، کارکنان مربوط به تغسیل اموات، افراد کم‌توان ذهنی و جسمی واکسن کرونا دریافت می‌کنند که این فاز تقریباً یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر هستند.

در فاز دوم سایر گروه‌های پرخطر مانند سالمندان بالای ۶۵ سال به ترتیب اول از ۸۰ تا ۸۵ سال، ۷۵ تا ۸۰ سال، ۷۰ تا ۷۵ سال و… اولویت بندی می‌شوند و واکسن دریافت می‌کنند همچنین افراد بین ۱۶ تا ۶۴ سال که بیماری زمینه‌ای دارند نیز این فاز هستند.

فاز سه نیز برای مراکز تجمعی مانند پادگان‌ها، زندان‌ها، گرمخانه‌ها، کمپ مهاجرین، پرسنل حمل و نقل، معلمین، کارمندان بانک و... و افرادی است که ریسک کمتری نسبت به فاز دو دارند و نهایتاًهم فاز ۴ عموم مردم هستند.

به این ترتیب و بر اساس اولویت‌های اعلام شده کار واکسیناسیون کرونا در کشور با واکسن‌های وارداتی آغاز شد تا بر اساس قول اولیه وزارت بهداشت واکسیناسیون افراد فاز اول تا پایان اسفندماه به پایان برسد؛ اما برخلاف وعده زمانی اعلام شده و تحت تاثیر عدم تحویل به موقع واکسنهای خریداری شده، دکتر علیرضارئیسی _ سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در جدیدترین اظهاراتش این وعده تا نیمه اردیبهشت ماه عملی می شود و به این ترتیب ۱.۳ میلیون نفر واکسینه می‌شوند.

ایران تا کنون چقدر واکسن خریده و چقدر تحویل گرفته است؟

علاوه بر بی‌عدالتی در روند توزیع واکسن در جهان، موضوع تحریم‌های ظالمانه نیز این بار با این شیوه موجب عدم دسترسی به موقع ایران به کالایی شده است که این روزها حیاتی خوانده می‌شود. با این حال و بر اساس اعلام کیانوش‌جهانپور _ سخنگوی سازمان غذا و دارو «بیش از ۴۲ میلیون دُز سفارش واکسن وارداتی داشتیم که بیش از ۲۱ میلیون دز آن به صورت قطعی خریداری شده و روند تحویل تدریجی آنها از بهمن ماه ۹۹ شروع شده است.»

به اذعان جهانپور، تاکنون ۵۲۰ هزار دز واکسن «اسپوتنیک‌وی» روسی تحویل ایران شده است. از طرفی از مجموع ۵۰۰ هزار دوز واکسن «کوواکسین» هندی خریداری قطعی شده به دلیل مشکلات حاشیه‌ای و ورود دادستانی هندوستان، تاکنون تنها ۱۲۵ هزار دوز از این واکسن را تحویل گرفته‌ایم.

همچنین ۲۵۰هزار دز نیز واکسن اهدایی چین پیش از این به کشور رسیده بود.

در مجموع به اذعان مسوولان وزارت بهداشت، تاکنون ۸۹۵ هزار دز واکسن کووید۱۹ در سراسر کشور توزیع شده است.


[ بازدید : 292 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
[ جمعه 27 فروردين 1400 ] [ 12:02 ] [ ناشر ]

خرید و فروش پیشگامان شیمی واردکننده مواد اولیه غذایی


دیگر یافته ها نشان میدهد که از بین گروههای مختلف کالاها و خدمات، گروه خوراک در اولویت قرار دارد و با افزایش درآمد از سهم گروههای ضروری کاسته و به سهم گروههای لوکس افزوده شده و گروههای کالاهای پوشاک، اثاث خانه، بهداشت و حملونقل از گروه کالاهای لوکس محسوب میشوند که با افزایش درآمد سهم کالا از سبد خانوار افزایش مییابد. لازم به ذکر است که در معادلهی (12) اگر ، برابر صفر شود همان معادلهی AIDS، حاصل میشود پس میتوان رابطه (12) را برای تصریح مدل و مقایسهی بین مدلهای AIDS و QUAIDS به کاربرد. فرمول (22) کشش درآمدی برای کالاهایی است که برابر صفر میباشد و فرمول (23) کشش درآمدی برای کالاهای است که برابر صفر نمیباشد و هر دو فرمول (22) و (23) برای کشش درآمدی سیستم تقاضای تقریباً ایدهآل ترکیبی استفاده میشود و فرمول (24) برای کشش قیمتی است، زمانی که هر دو کالا از روش سیستم تقاضای تقریباً ایدهآل خطی درجه دوم برآورد میشوند و برای کشش قیمتی سیستم تقاضای تقریباً ایدهآل ترکیبی استفاده میشود و فرمول (25) معادلات کشش قیمتی است، زمانی که کالای اول با سیستم تقاضای تقریباً ایدهآل خطی درجه دوم و کالای دوم با سیستم تقاضای تقریباً ایده آل خطی برآورد میشودکه برای کشش قیمتی سیستم تقاضای تقریباً ایدهآل ترکیبی استفاده میشود.

2013) در پایاننامهی خود به تحلیل سیستم تقاضای تقریباً ایدهآل به صورت ایستا، پویا با اثر رفتار و پویا بدون اثر رفتار، برای کالاهای خوراکی، نوشیدنی، دخانیات، انرژی، لباس و کیف و کفش، وسیله نقلیه و ارتباطات و طی دوره 2013-1979 در نروژ پرداخته است. نیازمندیهای پانیکاد، هیچگونه مسئولیتی درباره درستی اطلاعات ندارد و مسئولیت آن با آگهی دهنده می باشد. است. بنابراین می تواند تمامی مواد اولیه ای که مربوط به صنایع غذایی می باشد را وارد کشور نماید. آنها ویژگیهای اقتصادیاجتماعی خانوار را نیز وارد مدل کردهاند و با استفاده از دادههای مقطع عرضی به محاسبهی کششهای قیمتی و درآمدی انواع برنج برای طبقههای مختلف شهری پرداختند. که یک تابع مطلوبیت غیرمستقیم از یک سیستم تقاضای PIGLOG میباشد و با اضافه کردن ، که مشتق تابع همگن از درجه صفر قیمت، است؛ داریم. فرمول (26) زمانی استفاده میشود که هر دو کالا با روش سیستم تقاضای تقریباً ایدهآل خطی برآورد شود و برای کشش قیمتی سیستم تقاضای تقریباً ایدهآل ترکیبی استفاده میشود. نتایج دلالت بر آن دارد که برای تمامی دهکهای خانوارهای شهری، کلیه کششهای درآمدی (مخارج کل) بجز غیرخوراکیها، کوچکتر از واحد بوده و بهعنوان کالایی ضروری قلمداد میشوند و کاهش رفاه ناشی از افزایش قیمت مواد غذایی در دهکهای پایین هزینهای، بیشتر از دهکهای میانی و دهکهای بالا دارد که با قانون انگل مطابقت دارد.

اندازهگیری رشد میسلیوم قارچ بر روی کمپوست تلقیح شده با آکتینومیستهای مذکور نشان داد که این تلقیح میتواند موثر بوده و باعث افزایش رشد میسلیوم قارچ خوراکی نسبت به محیط شاهد گردد. افرادی که در معرض خطر ابتلا به نوع شدید کوید 19 هستند شامل بزرگسال بالای 65 سال و افراد در هرسنی با بیماریهای زمینه ای و خاص هستند . گروه گوشت، کالایی لوکس محسوب میشود و نشان میدهد که تعدادی از افراد به این کالا دسترسی ندارند. با توجه به بالا بودن ضریب کشش خود قیمتی گروه کالاهای پوشاک و حملونقل، میتوان گفت هرگونه افزایش در قیمت این کالاها بر رفتار مصرفی خانوارها، مخصوصاً خانوارهای کمدرآمد تأثیرگذار است. نوآوری این مقاله نسبت به مطالعات مشابه در این زمینه از این منظر است که از سیستم تقاضای تقریبا ایدهآل ترکیبی خطی برای استخراج کششهای قیمتی، متقاطع و درآمدی مواد غذایی مصرفی در سبد خانوارهای شهری استان تهران استفاده میشود و تا به حال چنین مطالعهای برای اقلام خوراکی استان تهران انجام نشده است.

هوشمند (1393) به بررسی رفتار مصرفی خانوارهای استان تهران از طریق تخمین توابع تقاضا به صورت سیستمی، از روش رگرسیونهای به ظاهر نامرتبط، طی دوره زمانی 1389-1381 پرداخته است. خسروی نژاد و همکاران (1392) به ارزیابی اثر افزایش قیمت مواد غذایی بر رفاه خانوارهای شهری ایران پرداختند و از روش سیستم تقاضای تقریباً ایدهآل در برآورد معادلات تقاضا و سپس تغییر جبرانی، جهت ارزیابی تغییر رفاه مصرفکنندگان استفاده کردهاند. برای استفاده از روش (SUR)، معمولاًًً یکی از معادلات حذف شده و مابقی را برآورد میکنند. در این سیستم امکان آزمون قیود مربوط به همگنی و تقارن وجود دارد که از آن به عنوان یکی از مهمترین نقاط قوت این سیستم یاد میشود. در این مقاله از سیستم تقاضای تقریباً ایدهآل درجه دوم با استفاده از شاخص استون بهجای شاخص ترانسلوگ برای برآورد غیرخطی مدل استفاده شد. با استفاده از نتیجه آزمون والد برای قید تقارن، نتایج زیر حاصل میشوند. ما نیز به دلیل نیاز به آزمون این فرضیهها، در هنگام برآورد مدل، آنها را بررسی میکنیم. پسازآن، ما برای اولین بار و با توجه به این که سیستم تقاضای تقریباً ایدهآل درجه دوم فقط برای بعضی از کالاها معنادار میباشد، به برآورد ترکیبی از دو معادله پرداختیم که برای برآورد مدل سیستم تقاضای تقریباً ایدهآل ترکیبی به هر دو فرمول زیر نیازمندیم.

مشاهده سایت وارد کننده مواد اولیه غذاییموضوعات: نشریات عمومی,
[ بازدید : 338 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
[ جمعه 27 فروردين 1400 ] [ 12:00 ] [ ناشر ]
ساخت وبلاگ تالار تجهیزات نمازخانه متن مقاله دل نوشته تحقیق چیستان مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی موتورسازی سیار تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت اسپیس مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس انجام پروژه متلب خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]